Jana Ilić Nováková
hypoteční makléřka - Plzeň
vázaný zástupce GEPARD FINANCE a.s.

Na Roudné 59a
326 00 Plzeň

Mobil
+420 777 022 295

 

Fixace úrokové sazby

Většina z majitelů hypoték má úrokovou sazbu fixovanou na určité období, obvykle na rok, tři, či pět let.

Konec fixace úrokové sazby je významným obdobím, neboť v tomto momentu lze s hypotékou bez sankce „hýbat“. Propásnout tento okamžik bez povšimnutí se v době klesajících úrokových sazeb nemusí vyplatit.

Nepropásněte konec fixace úrokové sazby!

Úrokové sazby hypoték lze fixovat na určité období, obvykle na rok, tři roky a pět let. Majitelé hypoték tak mají garantovanou stejnou úrokovou sazbu na celé toto období. Když tato „fixace úrokové sazby“ skončí, majitel hypotéky se rozhoduje, zdali u dané banky zůstane, anebo přejde ke konkurenci. Důvodem změny bývá nejčastěji výše úrokové sazby: rozdíl několika desetin procenta u průměrně vysoké hypotéky není z pohledu celkově zaplacených úroků nijak zanedbatelný.

Abychom mohli hypotéku refinancovat, je potřeba včas podniknout patřičné kroky. Nemálo klientů propáslo možnost refinancovat kvůli tomu, že si včas nezjistili, kdy fixace úrokové sazby jejich hypotéky končí, a bankou na poslední chvíli zaslaný dopis je nemile překvapil. Tudíž zásadní je podívat se do úvěrové smlouvy na datum podpisu. To je pro zjištění konce fixace určující, nikoliv datum čerpání úvěru!

 


Štěstí přeje připraveným

Když se včas na refinancování hypotéky připravíme, bude pro nás refinancování snadné. Tedy zhruba 2 měsíce před koncem fixace je dobré se informovat o aktuálních nejlepších podmínkách konkurenčních bank. Ty snadno zjistíte u hypotečních makléřů, kteří vám potřebné propočty bezplatně zpracují. Poskytnou vám i seznam potřebných dokumentů pro jednotlivé varianty. Pak už je třeba jen počkat na nabídku stávající banky. V případě, že konkurence nabízí výrazně lepší podmínky, není nač čekat. S hypotečními makléři refinancování hypotéky zvládnete do dvou týdnů, a to bezplatně a s minimem papírování.

Blíží se konec fixace úrokové sazby vaší hypotéky? Kontaktujte mě, ráda vás procesem refinancování hypotéky bezplatně provedu!